J2Store Currency

Generování podlahy v místnostech přes Dynamo

  •  
Ohodnotit tuto položku
(10 hlasů)

U bytových domů se musí často modelovat podlaha pro výkazy až do prostoru prahů. Získáme tak skutečnou plochu např. dlažby či lamina apod. Při manuálním modelováním se změny neprojeví při posunu nebo při změně orientace dveří. Vytvořil jsem proto v Dynamu pro Revit algoritmus,  který vygeneruje jednotlivé podlahy dle stylu místností.

Budeme-li mít ve vlastnostech místností povrchovou úpravu dlažbu, program toto vezme v potaz a vygeneruje podlahu s dlažbou(zelená). U chodby vidíme, že jsou součástí i prahy(oranžová). Na celé patro. kde je cca 70 místností se vygeneruje podlaha do 5s.

Při porovnání podlahy s metodou jen součtu všech ploch v mém článku Plocha místností včetně prahů přes Dynamo vychází plocha zcela identicky.

Pokročílý nástroj s řadou nastavení je ve formě pluginu. Tento plugin již obsahuje možnosti generování podlahy do všech zálivů podlahy. Jako jsou prahy dveří, plocha u okna s nulovým parapetem, niky, či vložená stěna do stěny. Vše toto umí nový pokročilý plugin více zde: Generátor podlahy

Comments powered by CComment