Sjednocení počátku u modelů

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Bohužel se stále děje to, že profese mají počátek jinde než je základní bod projektu stavebního modelu. 

Sdílené souřadnice jsou zadány správně dle stavebního modelu, přesto však poloha počátku projektu je jinde. Jak docílíme toho , abychom měli sdílené souřadnice stejné, ale i počátek projektu na stejném místě?

Pokud bude referenční projekt stavební model necháme si zobrazi nejdříve základní bod projektu v "Přepsání viditelnosti zobrazení"  a v záložce "Kategorie modelů"  část pozemek zobrazíme počátek.

V tomto bodě jsou například tyto souřadnice.

Dále v tomto bodě vytvoříme nitkový křiž například pomocí čar, abychom věděli, kde je tento základní bod projektu je při připojení do jiného modelu.

Následně stavební model uložíme.

Otevřeme si problematický další soubor revitu, kde víme že někdo hnul s počátkem.

Samozřejmě by se základním bodem nemělo hýbat a proto je zde spona, která tomu brání. Počátek je též standardně nezobrazen. Ale nebudeme řešit proč někdo posunul počátek či jak se to stalo.

Pojďme řešit jak takový počátek dostat zpět na původní pozice.

V problematickém modelu revitu si připojíme stavební model, kde jste si vytvořili pomocí čar počátek - základní bod projektu. Nyní uvidíme následující situaci.

Nejdříve nastavíme souřadnice bodu, tak aby byly shodné se stavebním modelem. Počátek však bude stále jinde.

Nyní jsme posunuli počátek na počátek arch. modelu, ale souřadnice bodu se nám změnily a počátek arch. modelu je opět jinde. Dostaneme toto:

Nyní provedeme finální operaci a dostaneme ták počátek problémového modelu na počátek arch. modelu. Využijeme k tomu funkci "Přesunout" a musí být sponky přeškrtnutá a přesuneme tak základní bod na základní bod arch. modelu.

Výsledkem budou dva shodné modely jak se sdílenými souřadnicemi, tak i se základním bodem projektu.

 

Comments powered by CComment