Výkazy ploch místností

  •  
Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)
Výkazy ploch místností

K jednotlivým půdorysům příkládáme i tabulku místností s výměrou, kterou jsme v Autocadu vytvářeli často manuálně pomocí polyline. Revit nám v tomto směru ulehčuje práci a vše počítá automaticky. Máme však hodnoty opravdu správně a stejné s výpočtem manuálním?

Při manuálním vytvářením tabulky zapisujeme každou plochu místnosti zaokrouhlenou a tu pak zapisujeme do tabulky. Celkový součet těchto ploch je součet těchto již zaokrouhlených čísel. Revit však výpočet provádí jinak. Do tabulek zadává zaokrouhlené hodnoty což je stejné i při manuálním výpočtu. Celkový součet však provádí součtem všech nezaokrouhlených ploch a tu pak ve finále zaokrouhlý. 

Ja můžeme získat správný součet již zaokrouhlených ploch?

Přidáme novou položku vypočítaná hodnota.

Dále přídáme typ plocha nebo číslo. Díky tomuto rozlišení dostaneme automaticky za hodnotu jednotky. Musíme však následně respektovat pravidla pro tyto typy.

Pro typ plocha musí být ve vzorci * násobení.

Ve vzorci použijeme standardní zaokrouhlování nahoru tedy Roundup.

Následný součet hodnot z tabulky je správný.

Petr Fiala

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Související položky (podle značky)

  • Dynamický výkaz přímo do Excelu-dynamo

    Často předáváme výkazy prvků v excelu, ale bohužel Revit stále neumí tyto výkazy exportovat přímo do excel souboru. Musíme zde volit krkolomnou cestu export do txt souboru a následně ten načíst v Excelu. Vše se tváří stejně jako v Revitu bohužel mezi součty a celkové součty je jen hloupé číslo, které není vzorec excelu. 

 BIM ReViT

Ing. Petr Fiala
email : info(zavinac)bimrvt.cz
tel : +420 737 816 814
adresa : Praha , Česká Republika