Parametr viditelnosti u rodiny

  •  
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

U rodin lze využít parametr Ano/Ne tento parametr se hodí především při řízení viditelnosti nebo při řízení vlastnosti obsahuje či neobsahuje. Například pro zobrazení kastlíku pro žaluzie můžeme zaškrtnout ANO a prvek se zobrazí na rodině okna. V případě, že nechceme kastlík můžeme odšrtnout tuto položku a prvek se nezobrazí. 

Vytvoříme si prvek, který bude řízen parametrem ano/ne dále označíme tento prvek a ve vlastnostech Viditelnost nastavíme, že se bude řídit dle nového parametru například Viditelnost_zaluzie typu ano/ne. Poté rodinu načteme do projektu.

Při označení okna můžeme ve vlastnostech řídit viditelnost prvku.

pozn: Tento parametr viditelnosti neovlivňuje celkový objem prvku. V případě, že budeme tento parametr využívat pro ořezání či přídání k nějakému prvku v rodině nebude to mít vliv na změnu objemu při zobrazení či skrytí prvku. Totéž platí, že parametr viditelnosti neovlivní, zda bude ve výkazu či ne. Je nutné si toto pohlídat.

Petr Fiala

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Související položky (podle značky)

  • Parametry sdílené u rodin

    Pokud vytváříme rodiny je někdy vhodné opakující se prvky v rodinách vytvořit vzlášť a ty pak načítat do jednotlivých rodin. Například kliku můžeme použít jak u dveří tak u okna. Tyto vložené rodiny však musí byt připraveny tak, aby je bylo možno použít v jiných rodinách. Jde o tzv. nested families.

  • Sdílené parametry

    Sdílené parametry jsou nedílnou součástí každého projektu. Tyto parametry jsou vedeny v textovém souboru, který Revit načítá. Jde o vlastní parametry, které chceme vykazovat případně načítat ještě jinde. Do textového souboru parametry přidáváme pomocí menu v Revitu. 

  • Vymazání parametrů z celého projektu pomocí Dynama

    Může nastat, že budeme potřebujeme z Revitu dostat všechny zanesené parametry, které tam nechceme. Abychom nemuseli procházet každou rodinu po rodině a čistit vytvoříme si jednoduchý algoritmus v dynamu. Budeme čistit jak parametry typu i instance, ale i sdílené nebo i parametry projektu. Nejlepší cestou bude si vytvořit seznam parametrů například pomocí excelu v tabulce pod sebou. Tyto parametry musí přesně korespondovat s parametry, které chceme odstranit.

 BIM ReViT

Ing. Petr Fiala
email : info(zavinac)bimrvt.cz
tel : +420 737 816 814
adresa : Praha , Česká Republika