Parametry sdílené u rodin

  •  
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)
Parametry sdílené u rodin

Pokud vytváříme rodiny je někdy vhodné opakující se prvky v rodinách vytvořit vzlášť a ty pak načítat do jednotlivých rodin. Například kliku můžeme použít jak u dveří tak u okna. Tyto vložené rodiny však musí byt připraveny tak, aby je bylo možno použít v jiných rodinách. Jde o tzv. nested families.

Můžeme si vymodelovat například vnější parapet, který bude hostovaný na stěnu. Některé parametry musíme nastavit jako parametr instance jako například délka a šířka(Rozvituná šířka). Abychom mohli tento parametr později vykazovat vzlášť je nutné zaškrtnout políčko sdílené.

sdílené

Díky tomuto parametru můžeme tento parapet vykazovat vlášť ať je vložený v rodině okna či v jiné rodině nebo je použitý samostatně. Zaškrtnutím tohoto parametru také docílíme toho, že prvek lze ve vnořené rodině samostaně označit a zobrazit si jen jeho vlastnosti.

Označení vloženého parapetu v rodině okna v projektu.

Petr Fiala

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Související položky (podle značky)

  • Sdílené parametry

    Sdílené parametry jsou nedílnou součástí každého projektu. Tyto parametry jsou vedeny v textovém souboru, který Revit načítá. Jde o vlastní parametry, které chceme vykazovat případně načítat ještě jinde. Do textového souboru parametry přidáváme pomocí menu v Revitu. 

  • Vymazání parametrů z celého projektu pomocí Dynama

    Může nastat, že budeme potřebujeme z Revitu dostat všechny zanesené parametry, které tam nechceme. Abychom nemuseli procházet každou rodinu po rodině a čistit vytvoříme si jednoduchý algoritmus v dynamu. Budeme čistit jak parametry typu i instance, ale i sdílené nebo i parametry projektu. Nejlepší cestou bude si vytvořit seznam parametrů například pomocí excelu v tabulce pod sebou. Tyto parametry musí přesně korespondovat s parametry, které chceme odstranit.

  • Parametr viditelnosti u rodiny

    U rodin lze využít parametr Ano/Ne tento parametr se hodí především při řízení viditelnosti nebo při řízení vlastnosti obsahuje či neobsahuje. Například pro zobrazení kastlíku pro žaluzie můžeme zaškrtnout ANO a prvek se zobrazí na rodině okna. V případě, že nechceme kastlík můžeme odšrtnout tuto položku a prvek se nezobrazí. 

 BIM ReViT

Ing. Petr Fiala
email : info(zavinac)bimrvt.cz
tel : +420 737 816 814
adresa : Praha , Česká Republika